Strona główna

2 maja 2018 - Dzień Skupienia

Jezu uwielbiamy Cię

Kolejny dzień przeżywałyśmy zgodne z programem Kapituły Prowincjalnej w atmosferze modlitwy i skupienia. Podczas Modlitwy Liturgicznej, Eucharystii, a także adoracji Najświętszego Sakramentu prosiłyśmy o łaskę spojrzenia w Bożej optyce na potrzeby Prowincji, oraz wrażliwość w odkrywaniu woli Bożej, podczas wyboru Siostry Prowincjalnej i Rady.

Ks. prof. dr hab. Mirosław Mróz, który pogłębioną refleksją towarzyszy nam w tych dniach, podczas konferencji zwrócił naszą uwagę na konieczność pochylenia się nad pytaniem: Jak kształtować nowe pokolenie Elżbietanek, w tym głównym temacie, jakim jest trwanie przy Chrystusie? Nieustannie jesteśmy atakowani pokusą odwiedzenia nas od wzrastania w powołaniu, w dochodzeniu do mądrości elżbietańskiej, jaką jest pójście w głąb nowości jedynego programu, jakim jest trwanie przy Chrystusie.

W drugiej konferencji Ksiądz Profesor podkreślił, że Maria Luiza Merkert budowała Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety z ludzi mocnych, którzy jako mocni śpieszyli z pomocą słabym. Podejmowane działania opierała na dwóch biblijnych przesłankach:

  1. Krzyż – Chrystus nie był słabeuszem, dobrowolnie przyjął na Siebie cierpienie, oraz śmierć i ją pokonał
  2. Bóg nie spełnia wszystkich naszych życzeń, ale to, co obiecał, czyli – życie wieczne.

 

Ks. prof. dr hab. Mirosław Mróz stwierdził, że przesłanie wyrażające duchowość elżbietańską, a także program dla każdej z nas, znajdziemy w poemacie o dzielnej niewieście/ Prz 31,1 – 31 /

 

                                                                                                                       s. M. Elżbieta Cyra

                                                                                                                       s. M. Kinga Barzowska

2 maja - Dzień skupienia


1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17

   

 

 

« Powrót

Prowincja Toruńska Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety

Elzbietanki.eu
tel. +48 566 22 3163
E-mail: elzbietanki@torun.opoka.org.pl