Strona główna
 1. Rekolekcje -"Nazwij swoje pragnienia i wstań z kanapy"

  REKOLEKCJE - "Nazwij swoje Pragnienia i wstań z kanapy"

  W dniach 23-26 czerwca 2017 r.

  (...)

  Czytaj całość 2. REKOLEKCJE WIOSENNE 2017 r.

  REKOLEKCJE  WIOSENNE 

  Droga młodzieży -  wszystkich, które chcą przeżyć przygodę z Jezusem zaprawszamy w dniach od 23 - 26 czerwca 2017 r. na REKOLEKCJE WIOSENNE do Grudziądza przy ul. Bydgoskiej 5.

  (...)

  Czytaj całość 3. Dzierzgoń - 72 rocznica męczeńskiej śmierci służebnicy Bożej s. M. Teodory Witkowskiej

                                28 stycznia – 72 rocznica męczeńskiej śmierci służebnicy Bożej s. Teodory Witkowskiej.

           „Ubodzy duchem mają wstęp do nieba”

            W niedzielę 29 stycznia 2017 r. udałyśmy się do Dzierzgonia, by jak poprzednie lata  podczas Eucharystii  celebrowanej w kościele Parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej  wraz z wiernymi i zebranymi siostrami modlić się o rychłą beatyfikację służebnicy Bożej s. Marii Teodory Witkowskiej, a przez Jej wstawiennictwo o nowe powołania i łaskę wytrwania dla powołanych.  To szczególny dzień dla nas Sióstr Elżbietanek z Prowincji Toruńskiej. Kolejna 72 rocznica męczeńskiej śmierci naszej siostry S. M. Teodory Witkowskiej. Liturgii przewodniczył ks. Jakub Wydra, a słowo Boże wygłosił ks. Adrian Pazdryk

   

  (...)

  Czytaj całość 4. Odznaczenia Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

  Uroczyste Odznaczenie Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

  Dnia 10 listopada  2016  w Warszawie odbyła się Konferencja pt „Polskie dziedzictwo duchowe i kulturowe na Wschodzie w 1050 rocznicę Chrztu Polski”. Konferencja organizowana była przez  Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego. Miałam zaszczyt  być zaproszoną i w niej uczestniczyć.

  Późnym popołudniem 9 listopada z Delegacją z Irkucka wraz z Konsulem RP Panem Krzysztofem Świderkiem  byliśmy zaproszeni do Kancelarii Prezydenta na obiadokolację. Przyjął nas Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera

   


  (...)

  Czytaj całość 5. REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT 7-9 2017 r.

                                                                      REKOLEKCJE

  W dniach od 7 - 9 lutego 2017 r. odbędą się rekolekcje dla dziewcząt w Grudziądzu, ul. Bydgoska 5

  (...)

  Czytaj całość 6. Św. Mikołaj - Toruń

                                                  Spotkanie dzieci z Św. Mikołajem  2016 r.

  Nasza wspólzałożycielka Bł. Matka Maria Luiza Merkert powtarzała "czyńcie co w naszej mocy, Bóg resztę uzupełni". W myśl tych słów Wspólnota Apostolska św. Elżbiety wraz z siostrami elżbietankami zorganizowała Mikołajki dla dzieci.

  (...)

  Czytaj całość 7. Rekolekcje Wspólnoty Apostolskiej 13 - 15 listopada 2016 r.

  "Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia, czyn, słowo, modlitwa." (Dz. 742)

  Rekolekcje Wspólnoty Apostolskiej Św. Elżbiety

   

  Na zakończenie Roku Miłosierdzia, w dniach 13, 14 i 15 listopada 2016 roku Wspólnota Apostolska św. Elżbiety przeżywała rekolekcje. Przewodnikiem po tajemnicach Bożego Miłosierdzia był ks. Paweł Borowski, redaktor toruńskiej edycji Niedzieli. Rekolekcjonista podczas Eucharystii przywołał słowa Papieża Franciszka o zejściu z wygodnej kanapy i założeniu butów wyczynowych, o dawaniu  świadectwa i ewangelizacji. Zastanawialiśmy się więc jak odczytać przesłanie Papieża w naszej rzeczywistości. 

  (...)

  Czytaj całość 8. Odwiedziny w Norwegii

   Odwiedziny w Norwegii w dniach 1.09. - 7.09.2016 r. 

  Na zaproszenie Matki Generalnej i Sióstr Prowincji Norweskiej w dniach od 1.09. - 7.09.2016. udały się Siostry Prowincjalne z osobą towarzyszącą do Oslo, by wspólnie dziękować Bogu i ludziom za kończące się remonty Domu Prowincjalnego w Oslo.

  (...)

  Czytaj całość 9. Jubileusz 150 lacia pobytu Sióstr w Kamieniu Krajeńskim

  Jubileuszowa wdzięczność dziękczynna Sióstr Elżbietanek - 27.08.2016.

  Boże nasz, dziękujemy za 150 lat obecności  na Ziemi Krajeńskiej Sióstr Elżbietanek. Dziękujemy za Dorotę Klarę Wolff, Matyldę Merkert i jej rodzoną siostrę Marię Luizę Mertkert oraz Franciszkę Werner, które natchnąłeś światłem Ducha Świętego i zaprosiłeś do odczytania twojej woli. Dziękujemy za ich bezinteresowną służbę wśród najbiedniejszych, za czuwanie przy konających, ofiarną pielęgnację chorych, a szczególnie za wielkoduszną opiekę nad dziećmi.

  (...)

  Czytaj całość 10. Uroczystość Wieczystej Profesji

  Uroczystość Wieczystej Profesji

  Grudziądz 24.08.2016.

  Dnia 24.08.2016. w Grudziądzu w domu formacyjnym wielka radość. Po ukończonej formacji junioratu i przeżytych dniach bezpośredniego przygotowania do podjęcia odpowiedzialnej decyzji oddania się Panu na zawsze przez Wieczystą profesję 

  (...)

  Czytaj całośćStrona   1 | 2 | 3 | 4 |

« Powrót

Prowincja Toruńska Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety

Elzbietanki.eu
tel. +48 566 22 3163
E-mail: elzbietanki@torun.opoka.org.pl