Strona główna

Toruń - OKNO ŻYCIA im. św. Elżbiety

W niedzielę 26 lipca br. w dniu Świętych patronów Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej, otwarte zostało w Toruniu, w domu Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, od strony ul. Rabiańskiej 2 - "OKNO ŻYCIA" im. św. Elżbiety. To już drugie OKNO w Prowincji Toruńskiej. Pierwsze zostało uruchomione 14 czerwca 2009 r. w Grudziądzu, przy ul. Mikołaja z Ryńska.

"OKNO ŻYCIA" jest otwarte zawsze na przyjęcie niemowląt pozostawionych w nim przez kobiety, które po wydaniu na świat dziecka, z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą go zatrzymać. Zamiast porzucenia maleństwa gdziekolwiek - lepiej i godziwiej zostawić je w "OKNIE ŻYCIA". Tym uczynkiem zapewni mu się nie tylko zachowanie daru życia, ale także szczęśliwą przyszłość w rodzinie zastępczej. Niechciany noworodek znajdzie tu opiekę i szansę na rozwój. Skorzystanie z "Okna życia" zapewnia też dyskrecję i brak jakichkolwiek konsekwencji wobec osoby pozostawiającej dziecko.

Uroczystego poświęcenie OKNA ŻYCIA dokonał ks. bp Andrzej Suski po Eucharystii celebrowanej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa w Katedrze śś. Janów o godz. 13.30.

 

« Powrót

Prowincja Toruńska Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety

Elzbietanki.eu
tel. +48 566 22 3163
E-mail: elzbietanki@torun.opoka.org.pl