Strona główna
 1. Okno Życia otwarte

  W niedzielne popołudnie 14 czerwca 2009 r. w domu zakonnym sióstr elżbietanek zostało otwarte OKNO ŻYCIA. Po uroczystej Eucharystii, którą sprawował ks. infułat Tadeusz Nowicki w koncelebrze z ks. Markiem Borzyszkowskim, Dyrektorem Grudziądzkim Centrum Caritas im. bł. Juty oraz ks. Zbigniew Wawrzyniak, Proboszcz Parafii Niepokalanego Serca NMP. Po Eucharystii nastąpiło poświecenie, którego dokonał ks. infułat Tadeusz Nowicki.

  (...)

  Czytaj całość 2. Toruń - OKNO ŻYCIA im. św. Elżbiety

  W niedzielę 26 lipca br. w dniu Świętych patronów Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej, otwarte zostało w Toruniu, w domu Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, od strony ul. Rabiańskiej 2 - "OKNO ŻYCIA" im. św. Elżbiety. To już drugie OKNO w Prowincji Toruńskiej. Pierwsze zostało uruchomione 14 czerwca 2009 r. w Grudziądzu, przy ul. Mikołaja z Ryńska.

  (...)

  Czytaj całość 3. Pierwsze dziecko

  Pierwsze dziecko w grudziądzkim Oknie Życia

  Dzisiaj rano, o godz. 4.00 pojawiło się pierwsze dziecko w Oknie Życia im. bł. Marii Merkert sióstr elżbietanek w Grudziądzu przy ul. Mikołaja z Ryńska. Nowonarodzony chłopiec, nazwany Pawełkiem, nie miał na sobie żadnych ubranek i był jedynie zawinięty w ręcznik.

  (...)

  Czytaj całość 4. Przeniesienie OKNA ŻYCIA

  OKNO ŻYCIA - PRZENIESIONE

  Z dniem 22 kwietnia 2022 roku, z powodu tego, że Stare Miasto bardzo zmieniło swój charakter, a rzesze turystów, głośne koncerty oraz monitoring nie pozwalają na dyskrecję i anonimowość,

  zdecydowano się na  przeniesienie placówki. Teraz znajduje się ono przy Toruńskim Centrum Caritas - ul.  Szosa Bydgoska 1, a opiekę nad nim objęły posługujące tam Siostry Pasterki.

  (...)

  Czytaj całość« Powrót

Prowincja Toruńska Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety

Elzbietanki.eu
tel. +48 566 22 3163
E-mail: elzbietanki@torun.opoka.org.pl